HAKKIMIZDA

Bayrakçı

Bayrak Üretiminde 92 Yıllık Tecrübe!

Bayrak kuşkusuz bir ulusun en önemli simgesidir ve egemenliğin kayıtsız sembolüdür. Bir Bayrak dalgalanması ile özdeşleştiği ulusa bir özgüven ve hamiyet duygusu verir.

İşte bu denli önemli olan bir sembol olan bayrağın Bayrakçı tarafından üretildiği ilk tarih olan 1919, ulusumuz için hemen hemen benzer önemdeki bir sembolle aynı tarihe rastlıyor.

Atatürk’ün büyük mücadeleyi başlattığı yıl küçük bir dikiş atölyesi olarak türk bayrak üretimi için başlayan bu yolculuk 21.yüzyıla taşınıyor.

Bayrakçı 1919 yılında küçük bir dikiş atölyesi olarak işe başlamıştır.

El dikişi yöntemiyle Türk ve yabancı ülke bayrakları, askeri fors ve işaret sancakları üretimi hızla büyüyerek dikiş makineleri de üretime katılmıştır.

Cumhuriyetin ilk yıllarında farklı amaçlara hizmet eden bayrakların da üretim gamına katılması ile sunulan çeşit sayısı artık onlarla ifade edilir hale gelmiştir.

Bayrakçı, 1950 yılında 5000m2 büyüklüğünde baskı ve boyahane tesisiyle Türkiye’nin ilk tam entegre bayrak fabrikasını kurmuştur.Kumaş dokuma tezgahlarından boyama ve baskı makinelerine, kesim ve dikiş bölümleriyle tam teşekküllü bir üretici haline gelmiştir.

1970 yılına kadar Türkiye Cumhuriyetinin Türk bayrağı üreten tek özel girişimi olma özelliğini korumuştur.

Bayrakçı bugün en modern dijital tekstil baskı makineleriyle her türlü özel ve yabancı ülke bayrak çeşitlerini son derece ekonomik ve kısa sürede imal etmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir